cyberb@kcyl (1)

kreatywni i bezpieczni w Internecie

Zarząd Fundacji Stan Kinga Wojtas i Katarzyna Walecka, autorki projektu CyberBakcyl.

Doktor nauk społecznych (Uniwersytet Warszawski), wykładowczyni Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ekspertka w licznych projektach samorządowych. Współpracowniczka Krajowego Centrum Badań nad Politykami Publicznymi, NGO-sów z państw Europy Środkowej oraz Słowackiej Akademii Nauk. Popularyzatorka nauki i współzałożycielka naukowo-edukacyjnej Fundacji Stan. Autorka wielu publikacji naukowych i książek dla dzieci (Wspólna Europa; Smartfon w kosmosie, czyli pytania Młodego Badacza)

Doktor nauk politycznych i społecznych, wykładowczyni na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jean Monnet Fellow w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Stypendystka w St. Antony’s College na Uniwersytecie Oxfordzkim. Pracowała w ONZ i Parlamencie Europejskim. Od wielu lat organizuje szkolenia dla studentów z różnych stron świata. Współzałożycielka Fundacji Stan zajmującej się promowanie wiedzy oraz tworzeniem programów edukacyjnych dla dzieci. Autorka wielu publikacji naukowych i książek dla dzieci (Wspólna Europa; Smartfon w kosmosie, czyli pytania Młodego Badacza)

napisz do nas!

kontakt@cyberbakcyl.pl

Fundacja STAN to naukowo-edukacyjna organizacja non profit, która zajmuje się popularyzacją wiedzy i rozwijaniem projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Współpracujmy z organizacjami pozarządowymi i międzynarodowymi,  a także realizujemy projekty dla samorządów i administracji publicznej. Naszym celem jest prezentowanie wyników badań oraz rozwijanie pasji zdobywania wiedzy i odkrywania nauki od najwcześniejszych lat. 

 

 

Zobacz nasz ostatni projekt Uniwersytet Młodego Badacza mlodybadacz.edu.pl 

Nasi wykładowcy

Monika Przybysz

Profesor dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefan Wyszyńskiego w Warszawie. Jest medioznawcą, specjalistą ds. public relations, reklamy i marketingu medialnego. Doskonale wie, jak w pełni wykorzystać szanse i możliwości, które daje nam Internet, by pokazać siebie i wyrażać swoje zdanie, ale również być słyszanym i właściwie zrozumianym. Jestem doświadczonym dydaktykiem – także w pracy z najmłodszymi. Ekspertka w wielu projektach polskich, jak i międzynarodowych.

Zuzanna Guba

Absolwentka studiów politologicznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, businesswomen i manager w międzynarodowej firmie. Od lat funkcjonuje w sferze internetowej, gdzie założyła sklep swojej marki odzieżowej dla dzieci. Kwestie wizerunku w sieci są kluczowe w jej pracy i pomagają z sukcesem zajmować się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych. W wolnym czasie lubi grać w gry video i pielęgnować kolekcję swoich roślin doniczkowych.

Piotr Jakubowski

Doktor kulturoznawstwa, czyli naukowiec zajmujący się wpływem kultury na to, jak żyjemy i jak funkcjonują nasze społeczeństwa. Obecnie pracuje na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W swoich badaniach zajmuje się tym, jak zróżnicowane grupy porozumiewają się ze sobą, wykorzystując do tego literaturę, film i fotografię. Jestszczęśliwym przyjacielem trójki kotów i jednego psa. Lubi piłkę nożną i siatkówkę, a gdy nie zajmuje się sportem gra na gitarze i pisze piosenki w zespole Ruina Bar.

Zuzanna Bilska

Absolwentka bezpieczeństwa wewnętrznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie studentka socjologii biznesu i mediów w Akademii Leona Koźmińskiego. Na co dzień zdobywa doświadczenie zawodowe w międzynarodowej firmie. Jej największą pasją jest pisanie wierszy, które regularnie publikuje na swoim prywatnym Instagramie. Media społecznościowe nie mają dla niej tajemnic, dlatego też często opowiada o tym uczniom szkół.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki