cyberb@kcyl (1)

kreatywni i bezpieczni w Internecie

Sekretne życie smartfona

Musimy pamiętać, że poza korzyściami płynącymi z bycia on-line, urządzenia elektroniczne nieustannie gromadzą i przetwarzają informacje o nas. Warsztaty te pokazują jak działa smartfon, ale także są interaktywnym treningiem bezpiecznego używania tego najpopularniejszego narzędzia elektronicznego.

Tematy zajęć:

1. Czy smartfon śpi? Warsztaty bezpiecznego używania telefonu, prowadząca prof. Monika Przybysz

2. Miej swój rozum! Warsztaty komunikacji z i bez smartfona, prowadząca Zuzanna Bilska

napisz do nas!

kontakt@cyberbakcyl.pl

Bądź Panem swojego wizerunku

Ochrona własnej prywatności – współcześnie młodzi ludzie marzą o tym, by zaistnieć w sieci – być jak ich współcześni idole, zostać youtuberem lub influencerem. Wielu z nich próbuje samodzielnego vlogowania. Zajęcia te kładą nacisk na kontrolę treści prezentowanych odbiorcom w Internecie. 

Tematy zajęć:

1. Złap bakcyla i rządź swoim wizerunkiem, prowadząca Zuzanna Guba

Kreować swój wizerunek w Internecie możemy na wiele sposobów. Jak robić to rozważnie, zważając na jasne i ciemne strony sieci? Jakie zagadki kryją przed nami popularne portale społecznościowe? Czy wszystko, co widzimy w Internecie na pewno jest takie, jakie nam się wydaje? Na zajęciach dowiemy się, co składa się na budowanie naszego oblicza w Internecie i jak robić to bez szkody dla nas samych.

2. Gdzie warto klikać, a czego unikać? Warsztaty mądrego korzystania z zasobów Internetu, prowadzący Piotr Jakubowski

Internet to jednocześnie skarbiec i śmietnik. Pełno tam wartościowych treści, przydatnych informacji, cennych wskazówek, ale też niebezpiecznych pułapek, które czyhają na nieostrożnych użytkowników. W epoce Internetu problemem nie jest już dostęp do wiedzy i informacji, ale umiejętność selekcji i krytycznej oceny jej źródeł. Podczas zajęć dowiemy się:

1.       Jak odróżnić rzetelną informację od fałszu

2.       Komu w Internecie można zaufać

3.       Jak nie dać się nabrać na internetowe oszustwa

4.       Jak wykorzystać zasoby Internetu do rozwijania swoich zainteresowań i pasji

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki